Сервис и резервни делови


Гаранции и одржување


Клима уред
Сопирачки
Течност за сопирачки
Филтер за полен
Ребрест ремен
Пневматици
Бришачи за ветробранско стакло
5 години гаранција
Дoговорна гаранција

Peugeot новости

2017 година

Аматерски тениски турнир „Rotaract Open 2017“
Продажниот тим на Еуроимпекс на обука во регионалниот тренинг центар на Peugeot во Загреб, Хрватска
ЕУРОИМПЕКС ОСВОЈУВА МЕЃУНАРОДЕН ТРОФЕЈ ЗА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ НА СВЕТСКОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ ОРГАНИЗИРАНО ОД СТРАНА НА AUTOMOBILES PEUGEOT
ЕУРОИМПЕКС КАКО РЕГИОНАЛЕН ЗАСТАПНИК ПО ВТОР ПАТ ГО ПРЕТСТАВУВА PEUGEOT БРЕНДОТ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ САЕМ ЗА АВТОМОБИЛИ ВО БЕЛГРАД
Новиот Peugeot 3008 SUV прогласен за „Автомобил на годината за 2017“
Peugeot 2008 и Peugeot 3008 на Bridal Fashion Night
ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ SUV PEUGEOT 3008 И ДРУЖEЊЕ СО АВТОМОБИЛСКИТЕ НОВИНАРИ
РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА НОВИОТ SUV PEUGEOT 3008
Прво, второ и трето место за Peugeot 3008DKR на релито Дакар 2017

2016 година

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008 И ДРУЖБА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ
РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008
Трицилиндричeн турбо PureTech бензински мотор уште познат како "2016 Мотор на годината" во својата категорија втора година по ред
ИСТОРИСКИ И НОВИ ВОЗИЛА, УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ
СПОЈ МЕЃУ ИСТОРИЈАТА И ИДНИНАТА
ЕУРОИМПЕКС ПО СЕДМИ ПАТ меѓу победниците во секторот Резервни Делови и Пост-Продажба и Сервис, на Светското натпреварување организирано од страна на Automobiles Peugeot
Еуроимпекс со престижно признание за „Афирмација на државата во регионот“
ЕУРОИМПЕКС - ПОЧЕСЕН ГОСТИН НА 7МИОТ РОДЕНДЕН НА ЕСТРАДНИОТ МАГАЗИН BACKSTAGE!
На УТМС предавање одржа маркетинг директорот на „Еуроимпекс“, г-ѓа Ивана Манчева-Михајовска
Еуроимпекс во поддршка на студентите и деновите на франкофонијата
Peugeot комерцијални возила на “Talk in Business” конференција
Новиот Peugeot 208 блескаше на Bridal Fashion Night
По Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, „Еуроимпекс“ е нов ексклузивен увозник и за Албанскиот пазар
Лавот, повторно е крал на Дакар!

2015 година

МОТОР НА ГОДИНАТА 2015: Peugeot 1.2 турбо PureTech
Новиот Peugeot 108, совршено градско возило!
СЕКТОРOT ЗА ПОСТ-ПРОДАЖБА И СЕРВИС И СЕКТОРОТ ЗА РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ НА ЕУРОИМПЕКС - НАЈДОБРИ ВО СВЕТСКИ РАМКИ ЗА 2014 ГОДИНА
Хуманитарен тениски турнир Ротаракт Опен 2015
Спектакуларен споj на минатото и иднината. X-та меѓународна изложба со историски возила и големо тест возење на Peugeot
X-та меѓународна изложба со историски возила и големо тест возење на Peugeot
ОВЛАСТЕНИОТ ДИЛЕР „AUTO NENA STIL” ОД СРБИЈА, ОД СЕГА СО ПРОШИРЕН КАПАЦИТЕТ
МЕЃУНАРОДНА ИЗЛОЖБА СО ИСТОРИСКИ ВОЗИЛА И ГОЛЕМО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ НА PEUGEOT
РАЗБУДИ ГО ЛАВОТ ВО СЕБЕ! ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН САЕМ ЗА АВТОМОБИЛИ ВО БЕЛГРАД
Тестирање и обука на Peugeot сервисните советници
25 години „Еуроимпекс“, историја со која се гордееме
„Еуроимпекс“ - нов ексклузивен увозник за Косово

2014 година

УВОЗНИКОТ НА PEUGEOT ОД МАКЕДОНИЈА – НОВ ЕКСКЛУЗИВЕН УВОЗНИК ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА
PEUGEOT КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА „ТЕХНОМА 2014“
Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора
IX-тата МЕЃУНАРОДНА ИЗЛОЖБА СО ИСТОРИСКИ ВОЗИЛА И ГОЛЕМОТО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ НА МОДЕЛИТЕ НА PEUGEOT
ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на НАЈДОБРИОТ во ЕВРОПА!
Peugeot 308 – Автомобил на годината во Европа за 2014 година!
Еуроимпекс од сега и со професионално тјунирање на сите брендови на возила
Peugeot & The Bridal Fashion Night
Новак Ѓоковиќ – интернационален амбасадор на Peugeot
Трофеј за освоено прво место на пост-продажниот тим на Еуроимпекс
Peugeot 3D каталог – прв во автомобилската индустрија во Македонија

2013 година

Peugeot тимот со 208 S-line, прво-пласиран на Авто Релито за оваа година
НОВИОТ Peugeot 308, импресивен во секој поглед!
Регионален маркетинг семинар на Automobiles Peugeot
Посета на студентите од УКИМ - Економски факултет
Промоција на брзи каросериски поправки на ТЕХНОМА 2013
Peugeot 2008 премиерно пред јавноста за шестото издание на Францускиот филмски Фестивал
Градскиот авантурист Peugeot 2008, пристигна во Македонија
Superbrands признание за „Еуроимпекс“
Peugeot имаше дружба во парк и промовирање на новата веб страна
Професионалците на PEUGEOT во Македонија, победници во светскиот натпревар во пост-продажбата
Peugeot 301. Специјално признание за адекватност на македонскиот пазар

2012 година

Г-динот Даниел Воиновски - кум за бадник, здравичари "Силви Бенд"
НОВИОТ PEUGEOT 301, ПРЕТСТАВЕН ВО МАКЕДОНИЈА!
PEUGEOT 301, ЗАЕДНО СО ВИП ГОСТИТЕ ЗА ПРВ ПАТ НИЗ МАКЕДОНИЈА!
"301 Road Trip" финалисти
5 годишнина на лимаро - фарбарската работилница на Еуроимпекс
Признание за Еуроимпекс ДОО од страна на Бизнис aкадемијата Смилевски - БАС
Неверојатна авантура! АПЛИЦИРАЈ биди VIP со Peugeot 301!
Статичка презентација во Куманово
Еуроимпекс, од сега и на втора локација во градов
Победа за брендот Peugeot на натпреварувачкото дружење меѓу автомобилските импортери.
Обука за новиот Peugeot 208
Свечено отворање на нов продажно-сервисен центар за Peugeot, „Васе Старт“
Peugeot 208, будење на сите сетила под ведро небо. Промоција на новиот Peugeot 208
Новиот Peugeot 208 за ПРВ ПАТ на улиците во Македонија!
На Кафе со Peugeot
Ноти на раскош меѓу природата и урбаниот чекор
Победа за тимовите на пост-продажба, сервис и резервни делови 2011
Регионална конференција на импортерите за сервис и резервни делови

2011 година

Официјализирана соработката помеѓу Еуроимпекс и ФОН Универзитетот
Срцето на Калиопи освоено од Францускиот лав Peugeot 508
Peugeot возилата со 4-ри години гаранција!
Macedonian Test Drive Tour 2011
Владо Јаневски, нов член на семејството Peugeot
Новиот Peugeot 508 пристигна!

2008-2010 година

Еуроимпекс, промоција на Peugeot RCZ и прослава на јубилеите со градска журка и настапи во живо
Лозано, нов члан на семејството Peugeot
Peugeot Macedonian Test Drive Tour 2010, посети девет града низ Републикава
Peugeot Macedonian Test Drive Tour 2010
Еуроимпекс прославува јубилеј
Калиопи стана заштитно лице на Peugeot
Каролина и Peugeot