2008  

 
 
3 ПРИЧИНИ
ДА ИЗБЕРЕТЕ 2008
 
 

Брендот Peugeot се збогати со еден нов SUV модел: новиот Peugeot 2008. Комбинирајќи го заносниот стил со спортскиот изглед, потполно свежи бои и иновативна технологија, овој SUV е одлика на моќ и цврст карактер.
1

ЗАВОДЛИВАТА МОЌ НА SUV

2008 1 2008 2 2008 3

Стимулaтивно возење кое создава задоволство, елегантен дизајн, бескомпромисен квалитет - PEUGEOT е посветен на создавање на сè поинтензивна возбуда.

Во компактниот SUV сегмент, новиот SUV PEUGEOT 2008iSport Utility Vehicle се издвојува од толпата со неговиот примамлив самодоверлив дизајн, неговата вистинска моќност и карактер кој го прави робустен и софистициран.

Дознајте повеќе за надворешниот дизајн Дознајте повеќе за внатрешниот дизај

2

SUV СО УНИКАТНИ СЕНЗАЦИИ

SUV СО УНИКАТНИ СЕНЗАЦИИ

Со раскошни материјали и софистицирано ниво на завршна обработка, компактниот нов SUV Peugeot 2008 е Ваш билет за вистинско интензивно искуство. Добро познатите елементи PEUGEOT i-Cockpit®, компактен управувач, инструмент табла во висина на погледот и екран на допир, обезбедуваат прекрасно, интуитивно и безбедно возење, со исклучитено држење на патот.

2008, исто така, доаѓа со широк спектар на најнови технологии - помош на возачот, карактеристики на поврзување и безбедност – за да ги зголеми овие чувства и да уживате во единственото доживување при возење.

Дознајте повеќе за i-Cockpit Дознајте повеќе за поврзување Дознајте повеќе за безбедност

3

SUV СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА

SUV СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА 1 SUV СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА 2 SUV СО ВИСОКА ТЕХНОЛОГИЈА 3

Две клучни вредности на новиот Peugeot 2008 се нејзината аеродинамична силуета и внимателно контролираната тежинаiПочнувајќи од само 1045 kg. Благодарение на големата гама на BlueHDi и PureTech моторите, дизајнирани со цел да се справат со секоја ситуација, ќе бидете во можност да ја задржите потрошувачката на гориво и емисијата на CO2iПомеѓу 90 и 114 g/km во согласност со 99/100/EC европските стандарди, под целосна контрола.

Вие исто така ќе уживаат во тивко, економично возење со автоматскиот шест степен EAT6iEfficient Automatic Transmission 6 менувач, кој обезбедува брзи промени на степенот на пренос кои се лесни и без тресење.

Дознајте повеќе за технологијата Дознајте повеќе за моторите