2012 година
badnik/sl1
Скопје | 13.12.2012

Г-динот Даниел Воиновски - кум за бадник, здравичари "Силви Бенд"

На вчерашната прес конференција, Општина Ценрар ги претстави бадникарскиот кум г-динот Даниел Воиновски, Генерален директор на „Еуроимпекс“ и здравичарите Силви Бенд.

Повеќеmk_301/sl1
Скопје | 05.11.2012

НОВИОТ PEUGEOT 301, ПРЕТСТАВЕН ВО МАКЕДОНИЈА!

„Дојде и тој момент, да ви го прикажеме новиот модел на Peugeot, пред тој воопшто да биде достапен за продажба.

Повеќе


301_fin_2
Скопје | 24.10.2012

PEUGEOT 301, ЗАЕДНО СО ВИП ГОСТИТЕ ЗА ПРВ ПАТ НИЗ МАКЕДОНИЈА!

По пат на кастинг беа избрани ВИП гостите на Еуроимпекс во рамките на интернационалниот проект „301 Road Trip”. Игор Штерјов и Зорица Серафимовска Арсовска ќе бидат првите лица во Македонија кои ќе го возат новиот Peugeot 301. Тие ќе уживаат ВИП третман и ќе го управуваат моќникот на релација Охрид-Скопје.

Повеќе


finalisti sl13
Скопје | 23.10.2012

"301 Road Trip" финалисти

„Благодарност до сите полуфиналисти. Ни беше голема чест да ги запознаеме лично! Согласно „Правилата и условите за учество“ направен е избор на финалисти со кои ги покануваме на нашата втора средба на 23.10.2012 гдоина. Сите финалисти ќе бидат соодветно контактирани. Им честитаме!

Повеќеlimarija sl1
Скопје | 16.10.2012

5 годишнина на лимаро - фарбарската работилница на Еуроимпекс

На 16.10.2012 година навршија 5 години од отпочнувањето на поправката на првото возило во лимаро-фарбарската работилница на Еуроимпекс.

Повеќе


BAS_priznanie sl1
Скопје | 13.10.2012

Признание за Еуроимпекс ДОО од страна на Бизнис aкадемијата Смилевски - БАС

На 13.10.2012 во свечена атмосфера во хотелот Холидеј Ин во Скопје во присуство на голем број професори, претставници на организации и останати гости, се доделија дипломите на втората генерација на дипломанти на БАС на прв и втор циклус на студии.

Повеќе


bidi_vip_so_peugeot_301 sl1
Скопје | 10.10.2012

Неверојатна авантура! АПЛИЦИРАЈ биди VIP со Peugeot 301!

Во Македонија ќе минат три возила Peugeot 301 од кои, едно возило ќе биде управувано од две лица жители на Р.Македонија кои ќе бидат избирани по пат на кастинг, а останатите две возила ќе бидат управувани од професионални возачи од Automobiles Peugeot.

Повеќе


kumanovo_prezentacija sl5
Куманово | 20.07.2012

Статичка презентација во Куманово

Во петокот (20.07.2012) беше одржана статичка презентација на Плоштадот во Куманово. Настанот беше организиран од страна на импортерот во соработка со Овластениот дилер „Васе Старт“ со кој соработката беше официјализирана во јуни 2012.

Повеќе


nova_lokacija sl1
Скопје | 30.06.2012

Еуроимпекс, од сега и на втора локација во градов

Автомобилската улица во Скопје, позната како ул.Скупи бб од сега ќе има импортер повеќе. Еуроимпекс, Генерален увозник на Peugeot за Македонија ќе го пласира брендот и на втора локација во градот.

Повеќе


natprevaruvachko_druzhenje sl1
Скопје | 30.06.2012

Победа за брендот Peugeot на натпреварувачкото дружење меѓу автомобилските импортери.

Вчера (29.06.2012) на атрактивна скопска локација се одржа натпреварувачко дружење меѓу автомобилските импортери организирано од страна на Авто Плус. Се дружевме и се возеше на симулатори. Вчерашниот настан прерасна во одличен натпревар проследен со супер дружба и позитивна атмосфера.

Повеќе


obuka_208 sl2
Скопје | 17.06.2012

Обука за новиот Peugeot 208

Денес (17.06.2012, недела) беше извршена обука за новиот Peugeot 208 на ниво на цела продажна мрежа во Македонија. Обуката беше водена од страна на г-динот Томислав Нафидов, Бренд менаџер за Peugeot. Во рамните на истата беше вршен и компаративен тест со возилата припадници во истиот т.н. “B” сегмент.

Повеќе


vase_start sl1
Куманово | 13.06.2012

Свечено отворање на нов продажно-сервисен центар за Peugeot, „Васе Старт“

Од денес (13.06.2012) Peugeot семејството брои уште еден овластен продажно-сервисен центар повеќе. Компанијата „Васе Старт“ од Куманово официјално беше именувана за Овластен дилер во рамките на Peugeot мрежата во Македонија од страна на „Еуроимпекс“ Генералниот увозник на Peugeot за Македонија.

Повеќе


promocija_peugeot_208 sl15
Скопје | 07.06.2012

Peugeot 208, будење на сите сетила под ведро небо. Промоција на новиот Peugeot 208

Минатата вечер Голем број гости,... Амбасадорот на Франција, Генерални менаџери на средни и големи компании, потенцијални купувачи и голем број реномирани имиња... Еуроимпекс, импортерот на Peugeot автомобилите за Македонија, приреди спектакуларно промовирање на новиот модел Peugeot 208.

Повеќе


peugeot_208_za_prv_pat sl1
Скопје | 19.05.2012

Новиот Peugeot 208 за ПРВ ПАТ на улиците во Македонија!

Необично и возбудливо искуство на улица и Плоштадот „Македонија“. Новиот Peugeot 208 во сива и црна верзија, со задоволство за прв пат во Македонија ја покажаа својата елегантна и воедно мускулестата става.

Повеќеna kafe so peugeot  sl1
Скопје | 19.05.2012

На Кафе со Peugeot

Во рамките на проектот “на Кафе со Peugeot”, Томе Хаџи Василев, Лима Ромео Виктор и Дино Штеријевиќ, споделија виц, ги насмеаа пријателите и ги поканија да гласаат. Со тоа добија можност да освојат најголем број лајкови и во саботата 19.05.2012 година да извршат тест возење со Peugeot возило од својот дом до нивната омилена кафе дестинација во Скопје, заедно со своите пријатели.

Повеќеpeugeot_i_nebojsha_toleski  sl1
Скопје | 25.04.2012

Ноти на раскош меѓу природата и урбаниот чекор

Вчера (24.05.2012), во салонот на „Пежо“ пред голем број реномирани гости, дизајнерот и моден новинар Небојша Толески ја представи својата нова колекција “Кревка природа“.

Повеќеpobeda_za_timovite_2011  sl1
Маурициус | 23.04.2012

Победа за тимовите на пост-продажба, сервис и резервни делови 2011

Нашата мрежа со Еуроимпекс како импортер, победи во сите три натпреварувања и тоа: пост-продажба, резервни делови и дополнителна опрема и промоции, што им успеало уште само на две земји во светски рамки.

Повеќеregionalna konferencija  sl1
Скопје | 29.02.2012

Регионална конференција на импортерите за сервис и резервни делови

Конференцијата беше во организација и одржана во Еуроимпекс Генерален увозник на Peugeot за Македонија.

Повеќе