2014 година
 НОВИОТ PEUGEOT 508, СОЗДАДЕН ДА ОСВОЈУВА!
Скопје | 03.12.2014

НОВИОТ PEUGEOT 508, СОЗДАДЕН ДА ОСВОЈУВА!

Креиран за најпребирливите и оние кои сакаат да освојуваат, новиот Peugeot 508 ги истакнува карактерот и моќта

Повеќе

 УВОЗНИКОТ НА PEUGEOT ОД МАКЕДОНИЈА – НОВ ЕКСКЛУЗИВЕН УВОЗНИК ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА
Белград | 17.11.2014

УВОЗНИКОТ НА PEUGEOT ОД МАКЕДОНИЈА – НОВ ЕКСКЛУЗИВЕН УВОЗНИК ЗА СРБИЈА И ЦРНА ГОРА

На конференцијата за печат која се одржа на 17.11.2014 година во Белград, Србија, за прв пат беше претставена компанијата „Еуроимпекс Аутогруп“, Ексклузивен увозник за Peugeot брендот во Србија и Црна Гора, компанија која има иста сопственичка структура како и компанијата „Еуроимпекс ДОО“ од Скопје.

Повеќе

 PEUGEOT КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА
Скопје | 17.10.2014

PEUGEOT КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА „ТЕХНОМА 2014“

Новиот Peugeot Boxer, ќе ги задоволи сите потреби на професионалците.
Еуроимпекс, Генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора, на саемот „Технома“ го претстави новиот Boxer пред Македонската јавност, како и целата товарна гама.

Повеќе

 ЕУРОИМПЕКС, ГЕНЕРАЛЕН УВОЗНИК ЗА PEUGEOT ВО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И ЦРНА ГОРА
Скопје | 03.07.2014

„ЕУРОИМПЕКС“, ГЕНЕРАЛЕН УВОЗНИК ЗА PEUGEOT ВО МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И ЦРНА ГОРА

Со цел да го загарантира својот развој, Automobiles Peugeot донесе одлука да примени регионална стратегија за увоз и дистрибуција во Балканските земји. За таа цел, Automobiles Peugeot го прошири своето партнерство со „Еуроимпекс“. Со ова, од 01-ви Јули 2014 година, „Еуроимпекс“ прераснува во Генерален увозник и дистрибутер на брендот Peugeot во Македонија, Србија и Црна Гора. Повеќе IX-тата МЕЃУНАРОДНА ИЗЛОЖБА СО ИСТОРИСКИ ВОЗИЛА И ГОЛЕМОТО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ НА МОДЕЛИТЕ НА PEUGEOT
Скопје | 31.05.2014

IX-тата МЕЃУНАРОДНА ИЗЛОЖБА СО ИСТОРИСКИ ВОЗИЛА И ГОЛЕМОТО ТЕСТ ВОЗЕЊЕ НА МОДЕЛИТЕ НА PEUGEOT

Денес, „Еуроимпекс“, Генералниот увозник за Peugeot во Македонија, беше домаќин на IX-тата по ред меѓународна изложба со историски возила која се одржа на локација на Трета Македонска Бригада број 72, 1000 Скопје.

Повеќе


 ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на НАЈДОБРИОТ во ЕВРОПА!
Скопје | 28.03.2014

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ на НАЈДОБРИОТ во ЕВРОПА!

Новиот Peugeot 308, носител на престижното признание „Автомобил на годината“ за 2014 во Европа, на 29-ти март (сабота) ги очекува сите интересенти и љубопитни на ТЕСТ ВОЗЕЊЕ вo City Mall!

Повеќе


 Peugeot 308 – Автомобил на годината во Европа за 2014 година
Скопје | 04.03.2014

Peugeot 308 – Автомобил на годината во Европа за 2014 година!

Францускиот лав Peugeot 308, освои 307 поени, победувајќи со голема разлика далеку пред второпласираниот BMW i3 со 223 и третопласираниот Tesla Model S со освоени 216 поени.

Повеќе

 Еуроимпекс од сега и со професионално тјунирање на сите брендови на возила
Скопје | 03.03.2014

"Еуроимпекс" од сега и со професионално тјунирање на сите брендови на возила

„Чест ми е да Ве информирам дека потпишавме Договор за соработка со словенечката компанија CSS Performance Tuning и во иднина Еуроимпекс е во функција на Генерален застапник за Македонија, кога е во прашање тјунирањето возила.“ – изјави Генералниот директор на Еуроимпекс, г-динот Кирил Воиновски.

Повеќе

 The Bridal Fashion Night
Скопје | 17.02.2014

Peugeot & The Bridal Fashion Night

Ноќта на „виното и вљубените“ на 14.02.2014 година, Peugeot во соработка со „моден викенд Скопје“ уште повеќе им ја разгори жедта и инспирацијата на идните невести и младоженци.

Повеќе


 Новак Џоговиќ – интернационален амбасадор на Peugeot
Скопје | 13.01.2014

Новак Ѓоковиќ – интернационален амбасадор на Peugeot

Светската тениска икона Новак Ѓоковиќ, е избрана за интернационален амбасадор од страна на PEUGEOT.

Повеќе

Трофеј за освоено прво место на пост-продажниот тим на Еуроимпекс
Скопје | 10.01.2014

Трофеј за освоено прво место на пост-продажниот тим на Еуроимпекс

Во конкуренција на 56 земји пост-продажниот тим на Еуроимпекс ДОО и неговата сервисна мрежа го освои 1 (првото) место за најуспешно извршување на пост-продажните активности

Повеќе


Peugeot 3D каталог – прв во автомобилската индустрија во Македонија
Скопје | 09.01.2014

Peugeot 3D каталог – прв во автомобилската индустрија во Македонија

Тимот на Peugeot во Македонија, одлично ја заврши годината со презентација на својот најнов проект.

Повеќе