2016 година
ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008 И ДРУЖБА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ
Скопје | 7.10.2016

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ СО НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008 И ДРУЖБА СО ПРИЈАТЕЛИТЕ

На ден 5.10.2016, во тест центарот на Еуроимпекс, од страна на шест доминантни и импресивни предни решетки на новиот SUV Peugeot 2008, беа пречекани автомобилските новинари на кои на кратко им беше презентирано целодневното дружење и возење со новиот SUV Peugeot 2008.

Повеќе

РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008
Скопје | 19.9.2016

РЕГИОНАЛНА ОБУКА ЗА НОВИОТ SUV PEUGEOT 2008

На ден 18.9.2016, во работните простории на Еуроимпекс, беше извршена регионална обука за новиот SUV Peugeot 2008 на ниво на целата продажна мрежа во Македонија, Косово и Албанија.

Повеќе

2016 Мотор на годината
Скопје | 1.8.2016

Трицилиндричeн турбо PureTech бензински мотор уште познат како "2016 Мотор на годината" во својата категорија втора година по ред

На 18-то Интернационално доделување на наградата за Мотор на годината одржано во Штутгарт на 1Јуни 2016, 1.2 литарскиот трицилиндричен турбо PureTech бензински мотор развиен од страна на групацијата PSA е именуван како Мотор на годината

Повеќе

ИСТОРИСКИ И НОВИ ВОЗИЛА, УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ
Скопје | 9.5.2016

ИСТОРИСКИ И НОВИ ВОЗИЛА, УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ

Во саботата, 7.5.2016 година, Еуроимпекс, Амк Џип Рели спорт и домаќинот „Општина Центар“, со „XI меѓународна изложба на историски возила“, приредија уживање за сите посетители.

Повеќе

СПОЈ МЕЃУ ИСТОРИЈАТА И ИДНИНАТА
Скопје | 5.5.2016

СПОЈ МЕЃУ ИСТОРИЈАТА И ИДНИНАТА
XI-та меѓународна изложба со историски возила и големо изложување на Peugeot

На 7 мај, ден сабота, ќе се одвива единаесеттата меѓународна изложба со историски возила, проследена со големото изложување на Peugeot возилата и дел од програмите брендови кои Еуроимпекс ги застапува на Македонскиот пазар.

Повеќе

Еуроимпекс со престижно признание за Афирмација на државата во регионот
Скопје | 14.4.2016

ЕУРОИМПЕКС ПО СЕДМИ ПАТ меѓу победниците во секторот Резервни Делови и Пост-Продажба и Сервис, на Светското натпреварување организирано од страна на Automobiles Peugeot

Со гордост известуваме дека тимот експерти од секторот за Резервни делови и пост продажба при Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, е повторен победник на натпреварувањето за 2015 година...

Повеќе

Еуроимпекс со престижно признание за Афирмација на државата во регионот
Скопје | 29.3.2016

Еуроимпекс со престижно признание за „Афирмација на државата во регионот“

На пригодна свеченост во склоп на настанот Автомобил на годината, на ден 25.3.2016 во хотел Александар Палас, беше доделено признанието на Еуроимпекс, генерален увозник за Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, за „Афирмација на Македонија во регионот“!

Повеќе

ЕУРОИМПЕКС - ПОЧЕСЕН ГОСТИН НА 7МИОТ РОДЕНДЕН НА ЕСТРАДНИОТ МАГАЗИН BACKSTAGE!
Скопје | 25.3.2016

ЕУРОИМПЕКС - ПОЧЕСЕН ГОСТИН НА 7МИОТ РОДЕНДЕН НА ЕСТРАДНИОТ МАГАЗИН BACKSTAGE!

Еуроимпекс, Генерален увозник за Peugeot на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија покрај долгогодишната соработка беше почесен гостин на 7миот роденден на естрадниот магазин Backstage!

Повеќе


На УТМС предавање одржа маркетинг директорот на „Еуроимпекс“, г-ѓа Ивана Манчева-Михајовска
Скопје | 25.3.2016

На УТМС предавање одржа маркетинг директорот на „Еуроимпекс“, г-ѓа Ивана Манчева-Михајовска

Во рамките на програмата за повикување на гости предавачи од различни области кои се составен дел од програмите на Универзитетот за туризам и менаџмент од Скопје, на 23.03.2016 пред студентите од УТМС предавање одржа г-ѓа Ивана Манчева Михајловска, маркетинг директор на „Еуроимпекс“,генерален увозник на автомобилите Peugeot

Повеќе


Еуроимпекс во поддршка на студентите и деновите на франкофонијата
Скопје | 25.3.2016

Еуроимпекс во поддршка на студентите и деновите на франкофонијата

Еуроимпекс, Генерален увозник за Peugeot на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, ги подржа деновите на франкофонијата и беше дел од франкофонските средби.

Повеќе


Peugeot комерцијални возила на “Talk in Business” конференција
Скопје | 3.3.2016

Peugeot комерцијални возила на “Talk in Business” конференција

Еуроимпекс, Генерален увозник на Peugeot за Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, зема свое учество во “Talk in Business” конференцијата на тема „Дистрибуција и логистика".

Повеќе


Новиот Peugeot 208 блескаше на Bridal Fashion Night
Скопје | 15.2.2016

Новиот Peugeot 208 блескаше на Bridal Fashion Night

Во организација на Моден викенд-Скопје по третпат се одржа модна ноќ посветена на невестите и младенците во која брендот Peugeot одлично се вклопи со новиот спектакуларен Peugeot 208 Orange Power.

Повеќе

По Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, „Еуроимпекс“ е нов ексклузивен увозник и за Албанскиот пазар
Скопје | 25.1.2016

По Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, „Еуроимпекс“ е нов ексклузивен увозник и за Албанскиот пазар

Со почетокот на годината, Македонската автомобилска компанија „Еуроимпекс“ стана нов ексклузивен увозник за Peugeot и за Албанскиот пазар.

Повеќе


Лавот, повторно е крал на Дакар
Скопје | 20.1.2016

Лавот, повторно е крал на Дакар!

Овогодишното, 38. издание, на најтешкото рели на светот Dakar Rally заврши со ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА ЗА PEUGEOT!!!

Повеќе