САНИТАРНА СОСТОЈБА (COVID-19) СООПШТЕНИЕ

Django Sport

Django sport

Доаѓа директно од натпреварувачката патека, каде Peugeot освои слава во мотоспортот. Django Sport оддава почит на успешната историја на трки на брендот. Се препознава лесно со единечно седиште и тркачки број на рамката.

ОПРЕМА
• Гуми со традиционални црни рабови и алуминиумски тркала
• Големи ретровизори со сатенски сива опачина и хромирана рамка
• Осветлено лого
• Спортски печат со број на возачот
• Хромирана рачка во задниот дел
• SBC интегрален систем за сопирање
• Единечно седиште
• Седиште за патникот, дел од стандардната опрема, покриена со релјеф против лизгање

Django Heritage

peugeot_scooters_django_heritage

Со волшебна боја во пастелни нијанси, карактеристичен за епохата, Django Heritage е скутер со чист, умерен и дискретен изглед, кој силно потсетува на бучниот Париз од 50-тите години на XX век.

ОПРЕМА
• Класични бели рабови на гумите
• Млечно бели наплатки
• Алуминиумска рачка за совозачот
• Кружни хромирани ретровизори
• Двосед, седиште во црно со двојни сиви шавови

Django Allure

peugeot_scooters_django_allure

Django Allure е со сатенска боја или металик боја. Опремен со багажник за романтични вечери надвор или за шопинг, овој скутер е нова интерпретација на францускиот концепт за елеганција.

ОПРЕМА
• Ретро гуми со бел кант
• Алуминиумски наплатки
• Хромиран држач за багажникот
• Осветлено лого
• Ветробран
• Багажник со капацитет 34l
• SBC интегрален систем за сопирање
• Големи ретровизори со црна основа и хромирана рамка
• Двосед седиште со соодветен раб во соодветна боја и двојни шавови

Django Evasion

 peugeot_scooters_django_evasion

Со овој скутер ќе доживеете неодолива желба да избегате кон морскиот брег или кон друго омилено место подалеку од градот. Тој ќе ве плени со комбинација од две бои – млечно бел горен дел кој е контраст на избор од 4 светли бои. Со Django Evasion патот кон среќата никогаш не е далеку.

ОПРЕМА
• Ретро гуми со млечно бел кант
• Хромиран преден држач за багаж
• Ветробран
• Осветлено лого
• Алуминиумска рачка за совозачот
• Големи ретровизори со сатенско сива опачина и хромирана рамка
• Двосед, црно седиште со бели рабови, сиви шавови, облога и принт на местото на возачот

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

50 50 125 150
2-тактен 4-тактен 4-тактен 4-тактен
МОТОР
Тип Едноцилиндричен двотактен Едноцилиндричен четиритактен Едноцилиндричен четиритактен Едноцилиндричен четиритактен
Ладење воздушно воздушно воздушно воздушно
Напојување карбуратор карбуратор карбуратор карбуратор
Зафатнина (cm3) 49 49.5 124.6 150.6
Сила на мотор 3 kW 2.8 kW 7.5 kW 8.3 kW
КАРАКТЕРИСТИКИ
Должина (mm) 1925 1925 1925 1925
Ширина (mm) 710 710 710 710
Височина на седиштето (mm) 770 770 770 770
Меѓуоскино растојание (mm) 1350 1350 1350 1350
Тежина (kg) 110 110 129 129
Предна суспензија Хидраулична виљушка Хидраулична виљушка Хидраулична виљушка Хидраулична виљушка
Задна суспензија Единечен хидрауличен амортизер Единечен хидрауличен амортизер Единечен хидрауличен амортизер Единечен хидрауличен амортизер
Предна сопирачка (mm) диск, 200 диск, 200 диск, 200 диск, 200
Задна сопирачка (mm) барабан, 110 барабан, 110 диск, 200 / диск, 190* диск, 200 / диск, 190*
Тип на сопирачки класичен класичен класичен / SBC* класичен / SBC*
Големина на предна гума 120/70 – 12 120/70 – 12 120/70 – 12 120/70 – 12
Големина на задна гума 120/70 – 12 120/70 – 12 120/70 – 12 120/70 – 12

ОТКРИЈТЕ ГО И